Araabika variatsioonide tekkimine ja peamised variatsioonid

Araabika variatsioonide tekkimine

Araabika kohvitaim avastati Etioopias rohkem kui 1000 aastat tagasi ja sellest ajast saati on ta levinud üle maailma nii tänu inimesele, kui ka loodusele. See on viinud selleni, et arenenud on enam kui tuhandeid erinevaid sorte.

Sordid on tekkinud kliima ja keskkonnamuutuste tagajärjel ning kohvitaimed on oma omadusi kohandanud, et paremini valitsevate tingimustega toime tulla. Seda nimetatakse sordi muteerumiseks. Näiteks üks taim Etioopiast istutatuna Brasiiliasse kohaneb järk-järgult muutustega.

Teine moodus kohvitaime muutmiseks on läbi risttolmendamise. Erinevat araabika sorti võib tolmendada teisega ja luua läbi selle nende omavaheline ristumine, seeläbi arenevad uued sordid – hübriidid. See juhtub looduslikul moel, aga samas ka kontrollitud tingimustes kogemustega agronoomide poolt.

Olenevalt sellest, kas sort on muteerunud või on hübriid, on sellel erinev esinemine ja omadused. See on miski, mis on ilmne kogu oma teel tassi ja samas ka tööriist farmeritele, et tagada hea kvaliteet. Kui me ostame kohvi erinevatest maailmajagudest, ostame ka erinevaid variatsioone.

ENAM LEVINUD VARIATSIOONID

TYPICA

Typica on alusbaas, millest paljud liigid on aretatud. Algupäraselt leidus teda Etioopias ja Jeemenis, aga nüüdseks on ta kasvamas üle kogu maailma. Taim on koonuse kujuga ja ta oksad kasvavad maa seest välja umbes 50-70 kraadise nurga all. Typica on 3-4 meetrise kasvuga. Lehed on kitsad ja pronksi värvi ning marjad oma kujult pisut enam ovaalsemad kui liigikaaslastel. Typica on mutanteerunud aastate jooksul, et paremini sobituda ümberkaudsete tingimustega. Mehhiko Typica on kergelt erinev näiteks Hawaii Typicast ja on tänu sellele saanud ka erineva nime. Tavaliselt annab Typica tagasihoidliku saagi, aga täiusliku kvaliteedi.

BOURBON

Bourboni sordi päritolu on saarelt, mis asub Madagascarist ida pool. Kunagi teati Bourboni Saarena, nüüd teatakse Reunion saarena. Bourbon´i puu kasvab üpriski kõrgeks, lehed on rohelised, laiad ning õrnalt karvased. Küpsed marjad võivad olla nii punased, kollased kui ka oranžid, sõltuvalt siis sordist ja kasvupinnasest, punane on neist enim levinud. Borboni puu kasvab kõige edukamalt 1100-2200 meetrit üle merepinna. Bourbon annab lopsaka saagi ja suurepärase kvaliteedi.

CATURRA

Caturra on looduslik mutatsioon Bourbonist, mis avastati aastal 1937 Brasiilias. See puu on oma kasvult palju lühem kui teised sortid ja tal on palju tihedaid harusid. Lehed on suured ja sarnaselt Bourboni puu lehtedele karvaste äärtega. Pärast seda kui Caturra levis põhja poole, on avastatud, et kõige parem saak on tal Kesk-Ameerikas. Parim kvaliteet on saavutatud kõrgustel vahemikus 1500-1700 meetrit. Caturra kvaliteet täidab tassi kerge täidluse ja tsitruse nootidega.

MUNDO NOVO

Mundo Novo on looduslik hübriid Typicast ja Bourbonist. Taim avastati esimest korda Brasiilias, aga tänapäeval kasvab ta kogu maailmas. Mundo Novo on väga tugev ja väga vastupidav enamikele teadaolevatele „kohvitaime haigustele“ Marjad valmivad aeglasemalt kui teistel sortidel, mis tagab tasakaaluka saagi. Mundo Novo kasvab kõige edukamalt kõrgustes, mille vahemik jääb 1000-1200 meetrit üle merepinna. Brasiilias on ta kõige laiemalt levinud.

CATUAI

Catuai on Mundo Novo ja Caturra hübriid, mis on loodud 50ndatel ja 60ndatel aastatel „Instituto Agronomico do Campinas“ Brasiilias. Sarnaselt Catuai kohvipuule on ka Caturra puu oma kasvult lühike, aga samas jõuline. Saab hästi hakkama piirkondades, kus on intensiivne tuul ja tugev vihm. Saagiks võib olla kas kollane või pune mari, kuid ka uut rohelist tüüpi „ Ouro Verde“ mari, mis on aretatud 2000 aastal Today Catuai istanduses Brasiilias.

MARAGOGYPE

Maragogype on Typica mutatsioon, mis avastati Brasiilias. See puu kasvab märkimisväärselt suuremaks kui tavalise Typica ja Bourboni puu ning kasvatab suuremaid marju. Suuremaid vilju nimetatakse „elevandi marjadeks“, mis paljude jaoks näitab kõrgemat kvaliteeti. Maragogype esineb tänapäeval sageli Kesk- ja Lõuna-Ameerikas. Vaatamata suurele kasvule on Maragogype puul vähe marju. Tassist leiad Sa kvaliteetse ja värske maitse koos kreemise noodiga.

 

PACAS

Paca on looduslik mutatsioon Bourbonist, mis avastati El Salvadoris 1949 aastal. Taim on keskmisest väiksem ning kuulub nagu ka Caturra „kääbus sortide“ katekooriasse. Erinevalt tõelisest Bourbonist on Paca rohkem vastupidavam tugevatele tuultele ja pakub kõrgemat tootlust. Maitse poolest on neil kahel palju sarnasusi.

PACAMARA

1950 aastatel avastati  El Salvadoris Paca ja Maragogype uus hübriid, mida hakati kutsuma Pacamara´ks. Võttes neilt mõlemalt üle parimad omadused, annab uus hübriid täiesti uue maitsekarakteri. Tänu oma shokolaadise ja puuviljasele noodile on Pacamara muutunud armastatuks üle kogu maailma. Tänapäeval kasvab Pacamara ka naaberriikides, aga El Salvador pakub endiselt suurima valiku erinevatele sortidele. Pacamara annab nagu Maragogype madalat saaki, aga erandlikult head kvaliteeti.

 

MARACATURRA

Maracaturra, samuti kutsutakse Maracatu´ks on hübriid Maragogypest ja Caturrast. Algupäraselt pärit Brasiiliast ja tuntud oma suurte lehtede, õite ja marjade tõttu. Tänapäeval kasvatatakse Kesk-Ameerikas, peamiselt Nicaraguas, El Salvadoris ja Mehhikos. Maracaturra annab kohvile erksa ja täiusliku happesuse, koos puuviljase iseloomuga.

 

SL28 & SL34

Vahemikus 1934-1963 sõlmiti Scott Labs´iga leping et ta uuriks ja arendaks kohvisorte Keenias. Kaks enim edukamat hübriidi, mis neil õnnestus luua oli SL28 & SL34. SL28 toodab selget ja magusat ning SL34 rohkem täidlasemat maitseprofiili. Tänu nendele sortidele on Keeniast pärit kohvile iseloomulik sõstra (eriti musta sõstra) maitse. Üle 90% kogu Keenia toodangust on SL28 & SL34.

GEISHA

Gesha on väga haruldane kohv, mis algupäraselt kasvas Etioopias metsikult. Esimest korda avastati ta Geisha linna lähedalt, Lääne poolsest osast. Ta on kohvipuu, mis on kõrge ja saleda tüvega. Peenetel ja kaugele väljaulatuvatel okstel kasvavad lehed on pikad ning rohelist/punast värvi. Võrreldes teiste Araabika sortidega sisaldab Gesha 30% vähem kofeiini. 1953 aastal tutvustati Geshat Kesk-Ameerikas, täpsemalt Costa Rical. Sealt levis ta Panamale, kus ta muutus üheks olulisemaks liigiks. Gesha on maitse poolest kõige paremini eristatav sort. Aroom on õieline/lilleline ning tassi jagub värsket bergamoti happesust ja pehmet lillelist järelmaitset.